Wiadomości

stat

Wiczlino: znaleziono zwłoki mężczyzny

W środę po południu przechodnie znaleźli na gdyńskim Wiczlinie zwłoki mężczyzny. Sprawa jest bardzo tajemnicza: policja udziela tylko szczątkowych informacji, prokuratura w ogóle odmawia komentarza.Czytelnicy, którzy poinformowali nas o zdarzeniu, twierdzili, że znaleziono zwłoki dwóch osób. Policja zdecydowanie zdementowała te informacje, przyznając, że ciało znaleziono, ale jedno.
Czytelnicy, którzy poinformowali nas o zdarzeniu, twierdzili, że znaleziono zwłoki dwóch osób. Policja zdecydowanie zdementowała te informacje, przyznając, że ciało znaleziono, ale jedno. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
O znalezieniu zwłok na tyłach budowanej na terenie Wiczlina przychodni zobacz na mapie Gdyni poinformowali nas czytelnicy Trojmiasto.pl. Twierdzili przy tym, że działający na miejscu policjanci odmawiali im udzielenia jakichkolwiek informacji. Po dzielnicy rozniosła się za to plotka, że znaleziono dwa ciała.

- Taką informację mogę zdementować. Znaleziono jedno ciało. Nie znamy niestety tożsamości zmarłego. Trudno nam w tej chwili ocenić nawet jego orientacyjny wiek. Nie wiemy, jak długo ciało leżało w miejscu - niezbyt uczęszczanym - w którym je znaleziono - mówi kom. Michał Rusak z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Wiadomo, że ciało znaleźli okoliczni mieszkańcy. Wiadomo też, że policja od razu pojawiła się na miejscu i zabezpieczyła teren. Przyjechał tam również biegły sądowy, jednak kom. Michał Rusak odmawia udzielenia informacji na temat wniosków, które biegły sformułował po oględzinach ciała.

Odmawia odpowiedzi także wtedy, gdy pytamy go o inne szczegóły sprawy, czyli o to, czy na ciele znajdowały się ślady mogące wskazywać na przyczyny śmierci mężczyzny, a także o to, gdzie konkretnie leżało ciało.

Podobnie postępuje prokuratura. - Są sytuacje, w których prokuratura prowadzi czynności niejawne. Żadnych informacji na temat tej sprawy nie mogę udzielić - ucina Witold Niesiołowski, szef Prokuratury Rejonowej w Gdyni. Nie chce nawet potwierdzić samej informacji o znalezieniu zwłok.

Jak twierdzi policja, więcej wiadomo będzie po przeprowadzeniu sekcji zwłok, co nastąpić ma w ciągu najbliższych dni. Wówczas wrócimy do tematu.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (68)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Jadwiga Tamulewicz

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Leszek Gorszyniecki

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.