Wiadomości

stat

Spowodował kolizję po amfetaminie

Policjanci od razu zauważyli, że 27-latek może być pod wpływem narkotyku: dziwnie się zachowywał, był pobudzony, a jego źrenice nie reagowały na światło.
Policjanci od razu zauważyli, że 27-latek może być pod wpływem narkotyku: dziwnie się zachowywał, był pobudzony, a jego źrenice nie reagowały na światło. mat. policji

Próbował cofać, ale nie zauważył prawidłowo jadącego samochodu i zderzył się z nim. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, zachowywał się wyjątkowo dziwnie, był też strasznie pobudzony - jak się okazało, 27-latek kierował swoim volkswagenem po amfetaminie. Nie posiadał też w ogóle prawa jazdy.Czy policja powinna częściej stosować narkotesty?

nie, tak badać powinno się tylko kierowców, którzy dziwnie się zachowują

32%

tak, powinny być częstsze wyrywkowe kontrole

29%

to powinno być standardowe badanie każdego kierowcy zatrzymanego do kontroli

39%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1083
Wszystko działo się w poniedziałek po południu na ul. Bema zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku.

- Po godzinie 15 policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kolizji. Ze wstępnych informacji wynikało, że kierujący volkswagenem 27-latek podczas cofania nie zachował szczególnej ostrożności i zderzył się z jadącą prawidłowo toyotą. Na miejscu kolizji uwagę funkcjonariuszy zwrócił wygląd kierującego - mówi Magdalena Michalewska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Mężczyzna był pobudzony, a jego źrenice nie reagowały na światło. Policjanci przebadali go więc narkotesterem. Wstępne badanie śliny 27-latka wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy. Co więcej, okazało się także, że nie posiada on żadnych uprawnień do kierowania samochodem.

Kolejny kierowca bez prawa jazdy wpadł przez brak pasów

Dosłownie kilkanaście minut po kolizji na ul. Bema inni policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali do kontroli auto jadące ul. Chłopską zobacz na mapie Gdańska. Ich uwagę przykuł niewielki szczegół - zauważyli, że kierowca renault prowadzi bez zapiętych pasów.

Kiedy auto się zatrzymało, a kierowca przekazał im swoje dokumenty, okazało się, że brak pasów jest w jego przypadku najmniejszym problemem, bo 37-latek miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Czeka go kolejna sprawa - tym razem już karna - przed sądem. Będzie też musiał zapłacić mandat za jazdę bez pasów.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (93)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Józef Kułeczko

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Franciszek Dobrowolski

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.