Wiadomości

Przyznał się do zabójstwa księdza

Podejrzany 18-latek o zabójstwo księdza.
Podejrzany 18-latek o zabójstwo księdza. mat. KMP w Gdańsku

18-letni mężczyzna przyznał się do zabójstwa wikarego z gdańskiej parafii św. Krzysztofa. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.Aktualizacja, godz. 18:48. Zabójca jest uczniem klasy maturalnej technikum w Pile. Szczupły, niepozorny, policja złapała go w mieścinie pod Piłą. Ukrywał się w mieszkaniu koleżanki, miał przy sobie złoty łańcuszek zabitego księdza.

Chłopak przyjechał do Gdańska po tym, jak poznał księdza na internetowym czacie. Wikary odebrał go samochodem z dworca i zawiózł do mieszkania. Znajomi się jednak pokłócili - jeszcze przed kolacją. Na razie nie wiadomo o co, prokuratorzy nie są pewni czy mężczyzna nie konfabuluje.

Przyznał się jednak do uduszenia księdza oraz przygniecienia go do podłogi szafką. Wikary się bronił, podrapał napastnika, którego fragmenty naskórka patomorfolog znalazł za paznokciami księdza.

Po zabójstwie zacierał ślady. Starł z podłogi krew, pozbierał szkło. Ukradł 500 zł i złoty łańcuszek.

Aktualizacja, godz. 15:18. 18-latek ukradł duchownemu ponad 500 zł oraz złoty łańcuszek. Twierdzi, że nie wiedział, że to ksiądz.

Pochodzący z okolic Piły 18-latek w czasie przesłuchania złożył obszerne wyjaśnienia. - Zeznał, że księdza poznał przez internet. Komunikowali się na jednym z czatów, potem rozmawiali telefonicznie, a w ostatnią środę umówili się na spotkanie w Gdańsku - mówi szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście Renata Klonowska.

Prokuratura nie zdradza jaki charakter miała znajomość księdza i 18-latka.

***


W czwartek około godz. 20 dyżurny gdańskiej policji otrzymał informację, że w mieszkaniu na Zakoniczynie znaleziono zwłoki 39-letniego księdza. Sprawą zajęli się śledczy oraz kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej.

Wieść o zabójstwie wikarego odbiła się szerokim echem, informowaliśmy o tym w artykule: Gdański ksiądz został uduszony.

Wyniki sekcji zwłok, wstępnie wykazały, że śmierć wikarego nastąpiła w wyniku działania osób trzecich. Ksiądz został uduszony. Policjanci, badali wnikliwie każdy ślad, sprawdzali każdy sygnał i uzyskaną informację. Ich żmudna praca przyniosła efekty.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku poinformowała, że w sobotę w województwie Wielkopolskim policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni.

W trakcie przeszukania mieszkania w którym się ukrywał, policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty należące najprawdopodobniej do ofiary. Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia.

- Jeszcze dzisiaj mężczyzna zostanie przewieziony do Gdańska. Nie usłyszał jeszcze zarzutów. W sobotę lub niedzielę zostanie przesłuchany w prokuraturze - mówi st. sierż. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policja nie ujawnia jeszcze motywu zabójstwa, ponieważ w miejscu zatrzymania trwają czynności śledcze. Brany jest pod uwagę motyw rabunkowy.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (621)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Jadwiga Tamulewicz

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Leszek Gorszyniecki

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.