Wiadomości

stat

Uciekł przez okno komendy sopockiej policji

Budynek komendy sopockiej policji jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Został oddany do użytku w 2005 roku.
Budynek komendy sopockiej policji jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Został oddany do użytku w 2005 roku. mat. prasowe KMP Sopot

Zakuty w kajdanki wydostał się przez okno na pierwszym piętrze, a następnie po kracie na parterze zszedł na chodnik. W ubiegły czwartek, 35-letni gdynianin podjął próbę ucieczki z budynku komendy sopockiej policji. Zbyt długo nie cieszył się wolnością, gdyż został schwytany już po kilku minutach.Widzisz skutą w kajdanki osobę, która ucieka z komisariatu policji. Co robisz?

rzucam się za nią w pościg i próbuję ją zatrzymać

18%

chwytam za telefon i dzwonię po policję

27%

głośno krzyczę, aby zaalarmować inne osoby w pobliżu

6%

próbuję mu pomóc lub zmylić trop

24%

nic nie robię, to nie moja sprawa

25%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1141
Z naszą redakcją skontaktowała się czytelniczka, która w czwartek była świadkiem niecodziennego zdarzenia. Budynek Komendy Miejskiej Policji przy ul. Armii Krajowej 112a zobacz na mapie Sopotu w Sopocie opuszczał mężczyzna. Tyle że w dość niecodzienny sposób. Był zakuty w kajdanki, a na ulicę nie wyszedł przez drzwi, ale... przez okno na wysokości pierwszego piętra.

Skok z okna i pościg policji

- Około południa widziałam jak z pierwszego piętra sopockiej komendy policji wyskoczył mężczyzna w kajdankach, a następnie zaczął uciekać. O ile mnie pamięć nie myli, to na tym piętrze pracują funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Po chwili, z budynku komendy wybiegło sporo policjantów, którzy krzyczeli na całą ulicę. Nie wiem, jak zakończyło się to całe widowisko - relacjonuje pani Adrianna.
Sopoccy stróże prawa potwierdzili, że jeden z ich aresztantów podjął próbę ucieczki wkrótce po przywiezieniu go do budynku przy ul. Armii Krajowej. Zaprezentowany przez niego popis sprytu i zwinności na niewiele się jednak zdał. Mężczyzna ledwo dostał się na okalający komendę chodnik, a już został schwytany przez policjantów.

Zatrzymany za kradzież torebki

- Wszystkie okna na parterze naszej komendy są zakratowane, ale na pierwszym piętrze nie są. Mężczyzna wydostał się przez otwarte okno na piętrze, a następnie zszedł po położonej niżej kracie na ulicę. Pracujący na parterze policjanci dostrzegli zbiega przez szybę i ruszyli za nim w pościg, który zakończył się dosłownie po kilkunastu sekundach. Dodatkowo, policjanci zostali zaalarmowani przez parę przechodniów, która widząc próbę ucieczki zaczęła głośno krzyczeć - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Zatrzymany "akrobata" jest 35-letnim mieszkańcem Gdyni. Do komendy sopockiej policji trafił za kradzież torebki, którą wyrwał pewnej kobiecie w środę na ul. Obrońców Westerplatte zobacz na mapie Sopotu. Kryminalni potrzebowali jedynie kilkunastu godzin, aby odnaleźć jedno z mieszkań przy ul. Kolberga zobacz na mapie Sopotu, w którym się ukrywał.

Ze szpitala też chciał uciec?

Niedoszły uciekinier nie dawał za wygraną i nadal szukał sposobu, aby nie trafić do policyjnej celi. Symulował poważną kontuzję, której rzekomo nabawił się po wyskoczeniu z budynku.

- Mężczyzna zgłosił zatrzymującym go funkcjonariuszom, że po zeskoczeniu z kraty na chodnik odczuwa silny ból w nodze. W związku z tym został przewieziony do szpitala na obserwację. Jednakże badający go lekarz nie stwierdził żadnych obrażeń. Niedługo potem zatrzymany z powrotem znalazł się w naszej komendzie - kwituje asp. Kamińska.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (85)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Józef Kułeczko

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Franciszek Dobrowolski

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.