Wiadomości

stat

Pijany wiózł cysternę z gazem pod prąd i uderzył w sygnalizator świetlny

33-latka zatrzymali policjanci z gdańskiej drogówki.
33-latka zatrzymali policjanci z gdańskiej drogówki. fot. KMP w Gdańsku

Pijany prowadził cysternę z 36 tys. litrów gazu propan-butan, jechał pod prąd, nie zatrzymał się do kontroli, a na koniec wjechał w sygnalizator świetlny. 33-latka zatrzymali w nocy policjanci gdańskiej drogówki. Mężczyzna był nie tylko pijany, ale i agresywny, bo w czasie zatrzymania kopnął jednego z funkcjonariuszy.W nocy z poniedziałku na wtorek policyjny dyżurny otrzymał sygnał, że ul. Bażyńskiego zobacz na mapie Gdańska jedzie kierowca ciężarówki, który łamie przepisy i najprawdopodobniej jest pijany.

Dyżurny na miejsce wysłał policjantów ruchu drogowego.

- Na ul. Wita Stwosza funkcjonariusze zauważyli kierowcę cysterny, który jechał pod prąd. Policjanci dali mężczyźnie wyraźne sygnały do zatrzymania. Kierowca nie zastosował się do nich i zaczął uciekać. Na skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza i Derdowskiego wjechał w sygnalizator drogowy - mówi Magdalena Michalewska z gdańskiej drogówki.
Policjanci zatrzymali kierowcę, 33-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego, od którego czuć było alkohol. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny, nie stosował się do poleceń i kopnął jednego z policjantów.

Kiedy kierowcę obezwładniono, skuto kajdankami i posadzono w radiowozie, możliwe było zbadanie stanu jego trzeźwości. Okazało się, że 33-latek ma w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu.

- W takim stanie przewoził w cysternie 36 tys. litrów gazu propan-butan. 33-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a samochód ciężarowy z cysterną został przekazany innemu, trzeźwemu kierowcy, który przyjechał na miejsce zdarzenia - mówi Michalewska.
Zatrzymany 33-latek odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz za szereg wykroczeń drogowych.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (129)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Józef Kułeczko

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Franciszek Dobrowolski

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.