Wiadomości

stat

Mężczyzna nęcił 8-latkę przy szkole w Gdańsku

Pedofil próbował zwabić do auta 8-letnią dziewczynkę przy szkole w VII Dworze w Gdańsku.
Pedofil próbował zwabić do auta 8-letnią dziewczynkę przy szkole w VII Dworze w Gdańsku. fot. Maciej Kosycarz/KFP

W pobliżu zespołu szkół przy ul. VII Dwór 7 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku grasował mężczyzna, który próbował zwabić do samochodu 8-letnią dziewczynkę. Pedofil nie został jeszcze schwytany, ale policjanci dysponują już jego wstępnym portretem pamięciowym.Czy należy tłumaczyć dzieciom, na czym polega pedofilia?

tak, bez żadnych wyjątków

56%

tak, ale stosownie do wieku

41%

nie, to zbyt drastyczny temat

3%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 3305
Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który poinformował nas o niebezpieczeństwie, jakie grozi uczniom Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 przy ul. VII Dwór 7 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku.

- Od kilku dni w okolicy szkoły mojego dziecka grasuje pedofil. Mężczyzna porusza się samochodem i zaczepia uczniów. Nauczycielki piszą dzieciom w dzienniczkach ostrzeżenia na ten temat, które mają zostać przekazane rodzicom - poinformował proszący o zachowanie anonimowości czytelnik.
Nie udało nam się ustalić, czy rzeczywiście wszyscy uczniowie i ich rodzice zostali powiadomieni o grasującym w okolicy mężczyźnie. Władze szkoły odmówiły wszelkiego komentarza w tej sprawie. Więcej informacji uzyskaliśmy od gdańskiej policji, która od dwóch dni prowadzi intensywne poszukiwania pedofila.

- Informację na ten temat otrzymaliśmy 14 marca od jednego z pedagogów. Pod szkołą pojawił się mężczyzna, który zachęcał cukierkami 8-letnią dziewczynkę, aby wsiadła do jego samochodu - informuje podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policjanci dysponują już wstępnym rysopisem poszukiwanego. To mężczyzna w wieku ok. 50-60 lat, krępej budowy ciała. Był ubrany w charakterystyczny strój, na który składał się zielony płaszcz i zielony beret. Jak już wcześniej wspomniano, mężczyzna poruszał się samochodem, ale dla dobra poszukiwań policja nie podaje jego marki.

- W sprawę zostali zaangażowani wszyscy funkcjonariusze z komisariatu w Oliwie oraz Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej. Zostały już zabezpieczone nagrania nie tylko z kamer monitoringu szkoły, ale również wszystkich okolicznych ulic. Dodatkowo, wokół wszystkich szkół na terenie Gdańska są prowadzone wzmożone patrole. Zatrzymanie mężczyzny wydaje się jedynie kwestią czasu - przekonuje podkom. Siewert.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (313)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Józef Kułeczko

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Franciszek Dobrowolski

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.