Wiadomości

stat

Dwaj sopoccy taksówkarze okazali się paserami

Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. fot. chalabala fotolia.com

Kupowane od złodziei telefony, laptop i aparat fotograficzny znaleźli policjanci w mieszkaniach dwóch sopockich taksówkarzy. Za paserstwo grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.Czy kupiłeś kiedykolwiek przedmiot od złodzieja?

tak, oferta była atrakcyjna

17%

tak, ale w momencie kupna nie wiedziałem, że jest złodziejem

9%

nie, ale wiem, że mnóstwo osób to robi

18%

nie, nigdy tego nie zrobiłem

56%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 783
W minionym tygodniu funkcjonariusze z Sopotu zatrzymali dwóch taksówkarzy w wieku 64 i 63 lat podejrzanych o paserstwo. Policjanci, w mieszkaniach zatrzymanych, znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych (część z nich pochodziła m.in. z kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdu), laptop skradziony z terenu wyższej uczelni oraz aparat fotograficzny.

- Zatrzymani skupowali kradzione przedmioty od grudnia 2016 roku do marca tego roku - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Poza urządzeniami GSM, w mieszkaniu 63-latka policjanci zabezpieczyli broń gazową, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut paserstwa, za co grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Ponadto starszy z mężczyzn był poszukiwany przez sąd w Sopocie za przestępstwa karno-skarbowe.

Funkcjonariusze sprawdzają pochodzenie pozostałych wartościowych przedmiotów znalezionych podczas przeszukania, pomimo że ich numery identyfikacyjne nie były zarejestrowane w policyjnych systemach. Wszystkie ustalenia wskazują na to, że mogą pochodzić z przestępstwa.

Policjanci przypominają o tym, że w przypadku, gdy dojdzie do kradzieży przedmiotu, który posiada numer identyfikacyjny, należy podać go policjantom, dzięki temu w podobnej sytuacji policjantom będzie łatwiej dotrzeć do właściciela.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (111)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Józef Kułeczko

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Franciszek Dobrowolski

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.