Wiadomości

stat

Uciekł przez okno komendy sopockiej policji

Budynek komendy sopockiej policji jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Został oddany do użytku w 2005 roku.
Budynek komendy sopockiej policji jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Został oddany do użytku w 2005 roku. mat. prasowe KMP Sopot

Zakuty w kajdanki wydostał się przez okno na pierwszym piętrze, a następnie po kracie na parterze zszedł na chodnik. W ubiegły czwartek, 35-letni gdynianin podjął próbę ucieczki z budynku komendy sopockiej policji. Zbyt długo nie cieszył się wolnością, gdyż został schwytany już po kilku minutach.Widzisz skutą w kajdanki osobę, która ucieka z komisariatu policji. Co robisz?

rzucam się za nią w pościg i próbuję ją zatrzymać

18%

chwytam za telefon i dzwonię po policję

27%

głośno krzyczę, aby zaalarmować inne osoby w pobliżu

6%

próbuję mu pomóc lub zmylić trop

24%

nic nie robię, to nie moja sprawa

25%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1141
Z naszą redakcją skontaktowała się czytelniczka, która w czwartek była świadkiem niecodziennego zdarzenia. Budynek Komendy Miejskiej Policji przy ul. Armii Krajowej 112a zobacz na mapie Sopotu w Sopocie opuszczał mężczyzna. Tyle że w dość niecodzienny sposób. Był zakuty w kajdanki, a na ulicę nie wyszedł przez drzwi, ale... przez okno na wysokości pierwszego piętra.

Skok z okna i pościg policji

- Około południa widziałam jak z pierwszego piętra sopockiej komendy policji wyskoczył mężczyzna w kajdankach, a następnie zaczął uciekać. O ile mnie pamięć nie myli, to na tym piętrze pracują funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Po chwili, z budynku komendy wybiegło sporo policjantów, którzy krzyczeli na całą ulicę. Nie wiem, jak zakończyło się to całe widowisko - relacjonuje pani Adrianna.
Sopoccy stróże prawa potwierdzili, że jeden z ich aresztantów podjął próbę ucieczki wkrótce po przywiezieniu go do budynku przy ul. Armii Krajowej. Zaprezentowany przez niego popis sprytu i zwinności na niewiele się jednak zdał. Mężczyzna ledwo dostał się na okalający komendę chodnik, a już został schwytany przez policjantów.

Zatrzymany za kradzież torebki

- Wszystkie okna na parterze naszej komendy są zakratowane, ale na pierwszym piętrze nie są. Mężczyzna wydostał się przez otwarte okno na piętrze, a następnie zszedł po położonej niżej kracie na ulicę. Pracujący na parterze policjanci dostrzegli zbiega przez szybę i ruszyli za nim w pościg, który zakończył się dosłownie po kilkunastu sekundach. Dodatkowo, policjanci zostali zaalarmowani przez parę przechodniów, która widząc próbę ucieczki zaczęła głośno krzyczeć - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Zatrzymany "akrobata" jest 35-letnim mieszkańcem Gdyni. Do komendy sopockiej policji trafił za kradzież torebki, którą wyrwał pewnej kobiecie w środę na ul. Obrońców Westerplatte zobacz na mapie Sopotu. Kryminalni potrzebowali jedynie kilkunastu godzin, aby odnaleźć jedno z mieszkań przy ul. Kolberga zobacz na mapie Sopotu, w którym się ukrywał.

Ze szpitala też chciał uciec?

Niedoszły uciekinier nie dawał za wygraną i nadal szukał sposobu, aby nie trafić do policyjnej celi. Symulował poważną kontuzję, której rzekomo nabawił się po wyskoczeniu z budynku.

- Mężczyzna zgłosił zatrzymującym go funkcjonariuszom, że po zeskoczeniu z kraty na chodnik odczuwa silny ból w nodze. W związku z tym został przewieziony do szpitala na obserwację. Jednakże badający go lekarz nie stwierdził żadnych obrażeń. Niedługo potem zatrzymany z powrotem znalazł się w naszej komendzie - kwituje asp. Kamińska.

Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 85)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Marcin Rybicki

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Sławomir Cieniewicz

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.