Wiadomości

stat

Dwaj sopoccy taksówkarze okazali się paserami

Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. fot. chalabala fotolia.com

Kupowane od złodziei telefony, laptop i aparat fotograficzny znaleźli policjanci w mieszkaniach dwóch sopockich taksówkarzy. Za paserstwo grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.Czy kupiłeś kiedykolwiek przedmiot od złodzieja?

tak, oferta była atrakcyjna

17%

tak, ale w momencie kupna nie wiedziałem, że jest złodziejem

9%

nie, ale wiem, że mnóstwo osób to robi

18%

nie, nigdy tego nie zrobiłem

56%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 783
W minionym tygodniu funkcjonariusze z Sopotu zatrzymali dwóch taksówkarzy w wieku 64 i 63 lat podejrzanych o paserstwo. Policjanci, w mieszkaniach zatrzymanych, znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych (część z nich pochodziła m.in. z kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdu), laptop skradziony z terenu wyższej uczelni oraz aparat fotograficzny.

- Zatrzymani skupowali kradzione przedmioty od grudnia 2016 roku do marca tego roku - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Poza urządzeniami GSM, w mieszkaniu 63-latka policjanci zabezpieczyli broń gazową, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut paserstwa, za co grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Ponadto starszy z mężczyzn był poszukiwany przez sąd w Sopocie za przestępstwa karno-skarbowe.

Funkcjonariusze sprawdzają pochodzenie pozostałych wartościowych przedmiotów znalezionych podczas przeszukania, pomimo że ich numery identyfikacyjne nie były zarejestrowane w policyjnych systemach. Wszystkie ustalenia wskazują na to, że mogą pochodzić z przestępstwa.

Policjanci przypominają o tym, że w przypadku, gdy dojdzie do kradzieży przedmiotu, który posiada numer identyfikacyjny, należy podać go policjantom, dzięki temu w podobnej sytuacji policjantom będzie łatwiej dotrzeć do właściciela.

Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 107)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

więcej  »

Czytaj także

więcej »

Osoby poszukiwane

Marcin Rybicki

Zapoznaj się z bazą osób poszukiwanych przez policję. Pomóż w ich odnalezieniu.

więcej »

Osoby zaginione

Sławomir Cieniewicz

Zapoznaj się z bazą osób zaginionych. Pomóż w ich odnalezieniu.